ТЕМА:
Розв’язування задач на розрахунок середньої швидкості.
Мета уроку: Закріпити знання про середню швидкість та ознайомити
учнів з методами розв'язання задач. Розвивати логічне мислення учнів,
розширювати їх кругозір. Виховувати культуру оформлення задач.
Тип уроку: урок закріплення знань.
Обладнання: навчальна презентація, комп’ютер.
План уроку:
1. Актуалізація
опорних знань.
2. Перевірка
знань.
3. Розв’язувати
задачі.
4. Підсумок
уроку.
Хід уроку
1. Актуалізація опорних знань.
2. Перевірка знань:Фізичний диктант.
1.
Уявна лінія, яку описує в просторі точка, що
рухається. (Траєкторія)
2.
Фізична величина, яка дорівнює довжині траєкторії.
(Шлях)
3.
Як називають рух, під час якого тіло за рівні
інтервали часу проходить різний шлях? (Нерівномірний рух)
4.
Як називають рух, у ході якого за будь-які рівні
інтервали часу тіло проходить однаковий шлях?(Рівномірний рух)
5.
Назвіть види руху за формою траєкторії.
(Прямолінійний, криволінійний)
6.
Якою швидкістю користуються під час нерівномірного
руху?
3.
Розв`язування
задач:
1.
Піднімаючись у гору, мандрівник проходить шлях, який
дорівнює 7 км, із середньою швидкістю 3,4 км/год. Спускаючись із гори зі
швидкістю 10 м/с, він проходить 4 км шляху. Визначте середню швидкість руху
лижника на всьому шляху.
2.
Автомобіль перші 6 км шляху проїхав за 15 хв, а
наступні 14 км — за 20 хв. Визначте середню швидкість автобуса на кожній
ділянці шляху і на всьому шляху.
3. Мотоцикліст проїхав 5км за
перші 10хв руху і 9,6км за наступні 8хв.Яка середня швидкість руху?
4.
На рисунку наведено графік залежності швидкості руху
тіла від часу. Визначте шлях, який пройшло тіло за 60 с.
4.За графіком шляху тіла визначте середню швидкість
руху тіла. Побудуйте графік швидкості.
5.
Підсумок уроку:
6. Домашнє завдання: Вивчити § 12, Вправа № 12 (4-6)
Комментариев нет:
Отправить комментарий