воскресенье, 13 ноября 2016 г.

Урок фізики 7 клас





Тема: Сила пружності. Закон Гука .
Мета: cформувати знання про причину виникнення сили пружності, про закон Гука. Розкрити діючі в природі причинно-наслідкові зв’язки між земним тяжінням і деформацією тіл. Розвивати логічне мислення через встановлення причинно-наслідкових зв’язків.
Тип уроку: урок комбінований.
Обладнання: різні пружини, гумки різної товщини, динамометр, набір тягарців
Хід уроку.
1.     Актуалізація опорних знань учнів.
    Діти, давайте розпочнемо наш урок з того, що пригадаємо вивчений на минулому уроці матеріал.
- Що таке взаємодія?
- А яка величина є мірою взаємодії?
- Що таке сила і чим вона характеризується?
- Яка одиниця вимірювання сили?як називається прилад для вимірювання?
- А які види сил вивчають в механіці ?
- І з якою ж силою ми познайомились на минулих уроках? (сила тяжіння)
- - Розкажіть мені, що це за сила?
- А чи є важливою ця сила для нашого життя? Що було б як би зникла сила тяжіння?

вторник, 8 марта 2016 г.

Урок фізики 7 клас



Мета уроку:
Навчальна. Ввести поняття сили як фізичної величини, що характеризує дію одного тіла на інше; навчити зображувати силу на рисунку, вимірювати значення сили, додавати кілька сил, що діють уздовж однієї прямої.
Розвивальна. Розвивати логічне мислення учнів; показати учням практичну значущість набутих знань.
Виховна. Виховувати культуру оформлення задач.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання: демонстраційний динамометр, набір важків, навчальна презентація, комп’ютер.



Хід уроку
І.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
     II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ
З поняттям сили в буквальному значенні ми стикаємося на кожному кроці. Що ж таке сила з точки зору фізики?

суббота, 20 февраля 2016 г.

Урок фізики 7 клас

          Тема: Густина речовини

       Мета: Введення поняття густини, як величини, що характеризує                                                     речовину; одиниць її вимірювання;
Формування вміння порівнювати густини різних речовин;
Удосконалення вміння самостійно робити висновки із          спостережуваних дослідів;
Розуміння важливості знань про густину для вирішення практичних задач.
Демонстрації:
зважування тіл однакового об’єму, але різної маси.
Обладнання:
 Терези, набір тіл однакового об’єму, таблиця густин, дидактичні матеріали для закріплення знань.

Хід уроку

І.  Актуалізація опорних знань
    1. У чому полягає відмінність між речовиною і фізичним тілом?
2. Назвіть тіла, які складаються з пластмаси, дерева. Чим у цих випадках є дерево, пластмаса?
3. Що розуміють під поняттям «об’єм»? Як його знайти? Які одиниці вимірювання об’єму? Як позначають об’єм?
4. Яку властивість тіла характеризує маса? Які одиниці маси ви знаєте?
5. Як можна виміряти масу тіла
ІІ. Мотивація.
    Як можна визначити масу величезної гранітної брили або великої кількості нафти якогось родовища?
(Версії учнів)
Так як жодний із запропонованих способів для визначення величезних мас не підходить, спробуємо розв’язати задачу іншим способом.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

   

Урок фізики 7 клас



Тема. Взаємодія тіл. Закон інерції.
Мета уроку: ознайомити учнів з тим, що зміна швидкості тіла або його деформація можуть служити мірою дії на це тіло інших тіл. Ввести поняття про взаємодії тіл, про інертність, про явище інерції, ввести поняття маси. Розвивати вміння застосовувати знання для пояснення конкретних явищ.

ХІД  УРОКУ: 
1) Організаційний момент.
2) Мотивація:
1) Наведіть приклади взаємодії тіл.
2) Чи можемо ми миттєво змінити швидкість тіла?
3) Чому не можна перебігати дорогу перед транспортом?


 3) Вивчення нового матеріалу.
Із взаємодією тіл ми зіштовхуємося на кожному кроці. Наприклад, хокейна шайба, що лежала на льоду, після удару ключкою змінює свою швидкість. Спортсмен розтягує тятиву спортивного лука. У цьому випадку взаємодія руки й тятиви призводить до зміни форми тятиви, тобто її розмірів. Вантаж, підвішений до пружини, розтягує її, тобто тут також взаємодія тіл викликає деформацію.

четверг, 28 января 2016 г.

Урок фізики 7 клас



ТЕМА: Коливальний рух. Амплітуда коливань. Період коливань. Маятники     
Мета уроку: Ознайомити учнів з особливостями коливального руху, ввести поняття амплітуди, періоду та частоти коливань; ознайомити учнів з видами маятників; показати практичне застосування маятників у техніці, в побуті. Розвивати логічне мислення учнів, розширювати їх кругозір.Виховувати інтерес до предмета.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання: навчальна презентація, комп’ютер, нитяний та пружинний маятники, фізичний маятник.

План уроку:
1.     Актуалізація опорних знань.
2.     Перевірка знань.
3.     Вивчення нового матеріалу.
4.     Розв`язування задач.
5.     Підсумок уроку.
6.     Домашнє завдання.

суббота, 23 января 2016 г.

Урок фізики 7 клас



Лабораторна робота № 2:"Вимірювання об’єму твердих тіл, рідин i сипких матеріалів".
Мета.
Освітня. Закріпити знання учнів про фізичну величину — об’єм тіла та методи його вимірювання, похибки та оцінювання точності вимірювань, удосконалити вміння і навички шляхом проведення експерименту щодо вимірювання об’ємів твердих тіл правильної та неправильної форми, води та сипких матеріалів, оцінки точності цих вимірювань поняття об’єму та одиниць його вимірювання.
Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення.
Виховна. Виховувати працьовитість, акуратність.
Тип уроку. Урок застосування знань, умінь і навичок.
Прилади та матеріали для роботи з учнями:
 Мензурка, тіла правильної та неправильної форми.
 Для лабораторної роботи: лінійка, мензурка, склянка з водою,
тіло неправильної геометричної форми, брусок, горох,  сипкі матеріали (пісок, сіль, крупа тощо).
План
1. Актуалізація опорних знань.
2. Вивчення нового матеріалу.
3. Виконання лабораторної роботи.
4. Домашнє завдання.

среда, 20 января 2016 г.

Урок фізики 7 клас



ТЕМА: Рівномірний рух матеріальної точки по колу. Період обертання.    
Мета уроку: Ознайомити учнів з особливостями обертального руху тіла; увести поняття періоду обертання та обертової частоти. Розвивати логічне мислення учнів, розширювати їх кругозір. Виховувати інтерес до предмета.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: навчальна презентація, комп’ютер.
План уроку:
1.     Актуалізація опорних знань.
2.     Мотивація навчальної діяльності.
3.     Вивчення нового матеріалу.
4.     Вчимося розв’язувати задачі.
5.     Підсумок уроку.
6.     Домашнє завдання.

Урок фізики 7 клас



ТЕМА: Розв’язування задач на розрахунок середньої швидкості.
Мета уроку:  Закріпити знання про середню швидкість та ознайомити учнів з методами розв'язання задач. Розвивати логічне мислення учнів, розширювати їх кругозір. Виховувати культуру оформлення задач.
Тип уроку: урок закріплення знань.
Обладнання: навчальна презентація, комп’ютер.
План уроку:
1.     Актуалізація опорних знань.
2.     Перевірка знань.
3.     Розв’язувати задачі.
4.     Підсумок уроку.
5.     Домашнє завдання.

понедельник, 18 января 2016 г.

Урок фізики 7 клас



ТЕМА: Нерівномірний прямолінійний рух.                 Середня швидкість руху.
  Мета: Ознайомити учнів з поняттям середньої швидкості   нерівномірного руху.    Порівняти особливості рівномірного й нерівномірного рухів.
   Обладнання: металевий жолоб, кулька, іграшковий автомобіль, штатив,навчальна презентація, комп’ютер. 
        Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
                                                          План
                         1.     Актуалізація опорних знань.
                         2.     Вивчення нового матеріалу.
                         3.     Вчимося розв’язувати задачі.
                         4.     Підсумок уроку.
                         5.     Домашнє завдання.

Урок фізики 7 клас



   ТЕМА: Графічне зображення рівномірного руху.
    Мета уроку: Показати учням, як можна за допомогою графіків охарактеризувати
   рівномірний прямолінійний рух; формувати навички побудови графіків руху;
   акцентувати увагу учнів на застосуванні математичних знань у фізиці.Розвивати 
    навички міжособистісного спілкування, творчу активність. Виховувати  
   почуття колективізму, інтересу до предмета.
План
1.     Актуалізація опорних знань.
2.     Вивчення нового матеріалу.
3.     Вчимося розв’язувати задачі.
4.     Підсумок уроку.
5.     Домашнє завдання.

Урок фізики 7 клас



ТЕМА: Рівномірний прямолінійний рух.  Швидкість руху.
Мета: ввести поняття рівномірного руху, швидкості рівномірного руху та одиниць її вимірювання. Розвивати цікавість, логічне та алгоритмічне мислення. Виховувати культуру наукового мовлення, оформлення й запису розрахункових задач. Виховувати самостійність прищеплювати бажання удосконалюватися.
План
1.     Актуалізація опорних знань.
2.     Вивчення нового матеріалу.
3.     Вчимося розв’язувати задачі.
4.     Підсумок уроку.
5.     Домашнє завдання.

воскресенье, 17 января 2016 г.

Урок фізики 7 клас



ТЕМА: Механічний рух. Відносність руху. Тіло відліку. Система відліку. Матеріальна точка. Траєкторія. Шлях. Переміщення.
Мета: ввести поняття механічного руху, відносність руху, матеріальної точки, поступального руху. Вчитися розв’язувати задачі. Розвивати кругозір, логічне та абстрактне мислення. Викликати зацікавленість до предмету. Виховувати культуру мовлення.

План
1.     Актуалізація опорних знань
2.     Мотивація
3.     Вивчення нового матеріалу. 
4.     Вчимося розв’язувати задачі.
5.     Підсумок уроку.
6.     Домашнє завдання.


Урок фізики 7 клас



ТЕМА: ФІЗИЧНІ ВЕЛИЧИНИ ТА ЇХ ВИМІРЮВАННЯ. 
  ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ ВЕЛИЧИН. ЧАСТИННІ ТА КРАТНІ  
  ОДИНИЦІ. МІРИ І ВИМІРЮВАЛЬНІ ПРИЛАДИ.
Мета: сформувати поняття про фізичні величини та одиниці їх вимірювання.
Розвивати вміння та навички визначати ціну поділки вимірювального приладу, похибки та й оцінювати точність вимірювань. Виховувати самостійність і наполегливість під час навчальних занять; формувати інтерес до вивчення фізики; виховувати акуратність і точність під час проведення експериментів.
Обладнання: лінійка, рулетка, мірний циліндр, годинник, мультимедійний проектор, комп’ютер 

План уроку:
 І. Актуалізація знань учнів.
ІІ. Мотивація
ІІІ.  Вивчення нового матеріалу.
ІV. Розв’язування задач.
V. Типові запитання до уроку.
VI. Домашнє завдання.

суббота, 16 января 2016 г.

Урок фізики 7клас



ТЕМА: Наукові методи вивчення природи. Творці фізичної науки.
Мета: ознайомити з методами дослідження фізичних явищ; творцями фізичної науки; внеском українських учених у розвиток фізики. Розвивати цікавість до предмету; фізичну компетентність.  Формувати в учнів уміння спостерігати та проводити навчальний експеримент.  Виховувати  культуру  наукового мовлення.

План
1.  Актуалізація опорних знань.
2.     Мотивація.
3.     Вивчення нового матеріалу.
4.     Підсумок уроку.
5.     Домашнє завдання.

Урок фізики 7 клас


    ТЕМА: Початкові відомості про будову речовини.


Мета: сформувати уявлення про атоми та молекули, залежність швидкості їх хаотичного руху від температури; ознайомити з явищем дифузії та основами молекулярно-кінетичної теорії. Розвивати просторову уяву, фізичну компетентність учнів. Розвивати інтерес до предмету, логічне мислення, просторову уяву. Виховувати культуру наукового мовлення, спостережливість. Прививати цікавість до оточуючого світу. Формувати навички дотримання правил безпеки у кабінеті фізики.

          Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання: таблиці та кінофрагменти із зображеннями атомів і молекул, склянки з розчином мідного купоросу, флакон з пахучою речовиною, фотографії молекулярних кристалів.